مذاهب اسلامی و اعتقاد به مهدویت

مذاهب اسلامی و اعتقاد به مهدویت

در چهارمین گفتمان مهدویت و مذاهب اسلای مطرح شد: تفاوت میان منجی گرایی و مهدویت، انتظار و شرایط آن، انديشه‌ی سياسي اسلام و حكومت مهدوي باید پاسخ درست ارائه شود.

صبح جمعه ‌۱۳حمل ۱۴۰۰ خورشیدی چهارمین گفتمان مهدویت در جلسه‌ای هفتگی این نهاد دینی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگی، تحلیلی عصرانتظار، چهارمین گفتمان مهدویت از دیدگاه مذاهب اسلامی با سخنرانی مولوی عنایت الله نُخبه و دکتر سید حسین واعظ زاده از اساتید حوزه و دانشگاه در کابل مطالب علمی و تحقیقی بیان شد و آنان مباحثی ازجمله حكومت امام‌مهدی(عج) و مذاهب اسلامی با بررسی و تحليل آيات قرآنی با موضوع منجی گرایی و مهدویت، بررسی و تبيين تاريخی روايات گوناگون پيرامون ظهور و تولد امام‌مهدی(عج) را در روايات اسلامی به بحث و بررسی قرار دادند.

سخنرانان اندیشه مهدویت را موجب تقویت وحدت امت اسلامی و اعتقاد به ظهور مصلح جهانی را نقطه‌ی وصل مذاهب و همبستگی امت اسلامی خواندند و با تاکید بر اینکه بحث مهدویت در اسلام موارد اتفاق بین شیعه و سنی و اصل مسأله مهدویت از مسلمات دین اسلام است و اختصاص به مذهب خاصی  ندارد.

گفتنی است در این گفتمان جوانان اعضای مجمع فرهنگی بقیةالله(عج) با قرائت مقاله و اشعار نیز پرداختند و در پایان چهارمین گفتمان مهدویت و مذاهب اسلامی، این نشست با دعادئیه حجت‌الاسلام سید جواد شمس خاتمه یافت.

گزارشگر: سید نورآقا احسانی مسئول سایت خبرگزاری

نظر دهید !!!

نظر شما برای “مذاهب اسلامی و اعتقاد به مهدویت”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب خبری

قالب رایگان وردپرس